تصمیم گرفته اید که برای وبلاگ یا سایت‌تان مطلبی در مورد موضوع خاصی بنویسید ولی هر بار که به وبلاگ‌تان سرمی‌زنید این کار را به آینده موکول می‌کنید.

به این نتیجه رسیده اید که دایره لغات انگلیسی شما بسیار محدود است و می‌خواهید برای یادگیری زبان انگلیسی وقت بگذارید و هر روز لغات جدیدی را حفظ کنید؛ اما همیشه به فردا موکول می‌کنید.

هفته گذشته دوست‌تان از شما دعوت کرده بود تا با او به باشگاه بدنسازی بروید و تمرین کنید، فکر می‌کنید رفتن به باشگاه برایتان مفید است؛ ولی هربار که دوستان با شما تماس می‌گیرد به او می‌گویید که دفعه بعد که می‌روی خبرم کن.

اینها تنها چند مثال ساده درباره اهمال کاری و به تعویق انداخت کارها بود.

شاید باورتان نشود ولی این کتاب پرفروش تنها در عرض یک هفته نوشته و آماده شده است! باور کنید شما هم پس از آشنایی با سیستم مقابله با تعلل و به تعویق انداختن کارها می‌توانید به کارهای خود سرعت ببخشید.

آیا می‌دانستید بیش از 70 درصد مردم جهان دچار اهمال‌کاری هستند و در انجام کارهایشان سستی و مسامحه می‌کنند.

تنبلی

در یک مطالعه جامعه شناسی که توسط دکتر جوادی یگانه درباره میزان تنبلی اجتماعی ایرانی‌ها در مقایسه با مردم جهان بررسی شده است، تنها کشورهای عربی دارای میزان تنبلی بالاتر از ایرانیان را دارا هستند. نتایج این تحقیق در مقیاسی از 0 (فقدان تنبلی) تا 100 (تنبلی کامل) به ترتیب چنین است:

  • کشورهای عربی (85.13)
  • ایران (78.11)
  • کشورهای آسیای شرقی و آسیای جنوبی (48.13)
  • کل جهان (46.88)
  • کشورهای آمریکای لایتین و کارائیب (44.47)
  • کشورهای آمریکای شمالی و اروپایی (35.36)

با وجود این آمار نه چندان خوب، احتمالا شما هم افرادی را سراغ دارد که نه تنها در کارهایشان دچار تعلل و سستی نمی‌شوند، بلکه با انجام موفق کارها در زمان مناسب دارای زندگی شادی هستند. احتمالا شما با دیدن چنین افرادی از خود می‌پرسید آنها چگونه به همه کارهایشان می‌رسند و زمان اضافی برای تفریح و سرگرمی نیز دارند؟

توقف اهمالکاری

در کتاب “خداحافظی با اهمال‌کاری؛ یک‌بار برای همیشه” شما نیز یاد می‌گیرید بیماری اهمال کاری را برای همیشه درمان کنید.

در این کتاب ریشه‌های اهمال کاری بررسی و معرفی می‌شود و سپس در چارچوبی ساده و خاص با توضیحاتی ساده و شیوا به مقابله با تعلل و به تعویق انداختن کارها می‌پردازد.

همه آنچه در این کتاب آموزش داده شده است باعث می‌شود تا شما به سطح جدیدی از بهره‌وری، انرژی، موفقیت و تحقق اهداف دست یابید.

غلبه بر اهمال کاری همان چیزی است که میلیونرهای دنیا را از سایرین جدا کرده است.

مطالعه این کتاب به دانش آموزان، کارآفرینان، مدیران و هر کسی که به دنبال افزایش بهره‌وری و خلاص شدن از تعلل در کارهاست توصیه می‌شود.

1 Comment

  1. سلام
    چطوری میشه این کار رو به یک فرهنگ تبدیل کرد؟

بخش دیدگاه فعال نمی‌باشد.