ورزش و موسیقی

پژوهش‌های علمی مختلف تاثیرات مثبت موسیقی در ورزش‌های مختلف را ثابت کرده است، شاید به همین دلیل است که امروزه در تمام باشگاه‌های ایروبیک، بدنسازی، دومیدانی، استخرها و … سیستم‌های صوتی قدرتمندی نصب و آهنگ‌های با ریتم بالا پخش می‌کنند.

آهنگ مناسب باشگاه بدنسازی

تحقیقات نشان داده است که افرادی که به باشگاه بدنسازی می‌روند، در صورتی که آهنگ مناسبی بشنوند دقایق بیشتری را به تمرین اختصاص می‌دهند و یا به بیان دیگر انگیزه بیشتری برای ادامه حرکات ورزشی دارند.

آهنگ‌های با ریتم بالا باعث افزایش ضربان قلب و در نتیجه خون‌رسانی بهتر به اندام‌های درگیر در حرکات ورزشی می‌شود. همچنین باعث همراه کردن سیستم عصبی با سیستم حرکتی بدن می‌شود. آهنگ‌های مناسب ورزشی باعث کاهش دردهای ناشی از حرکات سنگین نیز می‌شود.

محتویات بسته آهنگ بدنسازی و ایروبیک

این مجموعه که شامل 17 آهنگ مناسب برای باشگاه‌های بدنسازی با فرمت MP3 و کیفیت استاندارد (128kbps) می‌باشد که هر یک از از این هفده فایل بین 45 تا 90 دقیقه آهنگ انگیزشی ورزشی می‌باشد. این آهنگ‌ها دارای ریتم 130 تا 150 ضرب در دقیقه BPM می‌باشند.

حجم همه فایل‌ها 947 مگابایت می‌باشد که البته به صورت تکی نیز می‌توانید دانلود کنید. حجم هر فایل 40 تا 70 مگابایت می‌باشد.

فایل نمونه در کانال تلگرام میهن فولدر قرار گرفت. آموزش تمرینات TRX و راهنمای حرفه‌ای دویدن پیشنهاد می‌شود.